Daire'ye Dair

Victoria Dönemi Tarzında Daire San Francisco, Kaliforniya, ABD Bahçeden Sofraya Mutfak Deneyimi Chiang Mai Tayland

Responsive image
YAZAR
Dücane Cündioğlu
DOSYA BOYUTU
6,14 MB
YAYIN TARIHI
2010
DIL
Türkçe
ISBN
9786054322329

Bir Daire'ye Dair kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Daire'ye Dair kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Dücane Cündioğlu tarafından yazılmıştır.


Vaslından ayrı n'ola kanın dökülse gül gül Ben gülbün-i firakım bu fasıldır baharımBu bir bülbülün çığlığı değil. Öyle ya bülbül, gülün semtindeki yabancı âşığın adı; hakikat âşığının adı. Güle tutku ile bağlanan, gülden beslenen ve gülden beslendikçe nağmelerine revnak veren hakikat âşığının.Oysa bu beyitteki hüznün sahibi güle yaklaşan, onu uzaktan seven, sırf bu uzaklık sebebiyle onu önlenemez bir tutkuyla tutmak isteyen bülbül gibi genç bir âşığın değil, bilâkis gülü her daim kavrayan, onun hep yanında olan, onun sadece açışını değil, soluşunu da, yapraklarını döküşünü de izleyen, hatta ona hayat vermişken onu elleriyle gömmek zorunda kalanın çığlığı... güle gülden yakın gülbünün... gülbün-i firakın...Yani bu çığlık başkalarının değil, sadece gül dalının çığlığı; gülün dalının çığlığı.Sayfa Sayısı: 76Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Kapı Yayınları 


Daire'ye Dair Açıklaması ve Özellikleri. Vaslından ayrı n'ola kanın dökülse gül gül Ben gülbün-i firakım bu fasıldır baharım. Bu bir bülbülün çığlığı değil.