Yaz Sohbetleri

Yaz Sohbetleri, 'kimselere bırakmam yaz olmayı' diyen üç şairin, Hilmi Yavuz, Aydın Afacan ve Ercan Yılmaz'ın Halikarnassos'ta, iki yaz boyunca süren diyaloglarından müteşekkil bir kitap.

Responsive image
YAZAR
Hilmi Yavuz
DOSYA BOYUTU
6,49 MB
YAYIN TARIHI
2016
DIL
Türkçe
ISBN
9786050822687

Yaz Sohbetleri harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Hilmi Yavuz. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Hilmi Yavuz'den Yaz Sohbetleri kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Yaz Sohbetleri, 'kimselere bırakmam yaz olmayı' diyen üç şairin, Hilmi Yavuz, Aydın Afacan ve Ercan Yılmaz'ın Halikarnassos'ta, iki yaz boyunca süren diyaloglarından müteşekkil bir kitap. Klasik bir söyleşi kitabından ziyade hatıraları, düşleri, hülyâları ve hatta yer yer analitik çözümlemeleri de içeren bir bütün. Doluluk, şiir, sanat, felsefe, hayat, estetik gibi konulara yoğunlaşan üç şair mekânı adeta bir akademiye dönüştürüyorlar. Bu yönüyle günlük hayatın felsefesini de yapan kitabın Ege'nin o sınırları aradan kaldıran havasıyla, Elitis'in şiirinin büyüsüyle ve Dionizyak coşkuyla dolu olduğunu söylemek mümkün. Yaz Sohbetleri aynı zamanda 'gövde'leriyle de yaşayan üç şairin 'yaz'ın hem doğaya hem kültüre ilişkin vurgusunu öne çıkararak kışkırtıcı bir okuma şöleni vaat ediyor okura. Zamanın ve mekânın ara odalarında gerçekleşen bu sohbetler lirik bir tat içermekle birlikte dünyayı şiirle kavramanın yollarını da ima ediyor.(Tanıtım Bülteninden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 296Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 167Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Timaş Yayınları 


Sitemiz Google arama motorlarında; Yaz sohbet, yazsohbet, yaz sohbet chat gibi kelimelere devamlı olarak öncüük etmektedir. Şimdiden herkese hoşsohbetler, keyifli dakikalar dileriz.