Seni Düşünürken Bir Çakıltaşı Isınır İçimde

...yer alan yüzün üzerinde şiirden Bedri Rahmi'nin şairlik yolculuğunda kat ettiği mesafelere tanıklık eden farklı dönemlerini yansıtan kırk örneği "Çakıl" adlı şiirinin ilk dizesinin ismi altında topladık.

Responsive image
YAZAR
Bedri Rahmi Eyüboğlu
DOSYA BOYUTU
9,48 MB
YAYIN TARIHI
2012
DIL
Türkçe
ISBN
9786053607267

Seni Düşünürken Bir Çakıltaşı Isınır İçimde harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Bedri Rahmi Eyüboğlu. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Bedri Rahmi Eyüboğlu'den Seni Düşünürken Bir Çakıltaşı Isınır İçimde kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Bedri Rahmi Eyüboğlu'nun hafızalarda yer etmiş şiirlerini, şairin kendi sesinden okuduğu makara bant kayıtlarından yararlanarak hazırlanan bir cd'yle okurlara sunuyoruz. Mart 1966 yılında Bedri Rahmi'nin kendi çabasıyla hazırlanan bu üç makara bantta yer alan yüzün üzerinde şiirden, Bedri Rahmi'nin şairlik yolculuğunda kat ettiği mesafelere tanıklık eden, farklı dönemlerini yansıtan kırk örneği, "Çakıl" adlı şiirinin ilk dizesinin ismi altında topladık. Okuyuştaki farklılıklar DolKarabakır Dol (Bütün Şiirleri, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Ekim 2012, 13. basım) adlı kitabında aktarılan şiirlerin üzerinde dipnotlarla belirtildi. Bu çalışmayla kırk altı yıl sonra Bedri Rahmi'nin dileğini yerine getiriyor ve sesini okurlarına duyuruyoruz...(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 86Baskı Yılı: 2014Dili: TürkçeYayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları 


Yusuf Çaykara tarafından 24/12/2018 tarihinde (4 ay önce) saat 12:51'de oluşturuldu. Seni Düşünerek Bir Çakıl Taşı Isınır İçimde.